Skocz do: nawigacja, szukaj

Libertariańskie Towarzystwo Islandii

Wikipedia-icon.png Ta strona zawiera treści z Wikipedii będące na licencji Creative Commons.

Zobacz oryginalny artykuł i autorów.

Libertariańskie Towarzystwo Islandii[1] (isl. Frjálshyggjufélagið) - organizacja polityczna założona w Reykjaviku 10 sierpnia 2002 roku. Jej celem jest promocja idei libertariańskich, poprzez różnego rodzaju spotkania, wykłady czy publikacje. Nie bierze udziału w wyborach i nie jest połączona z żadną partią polityczną.

Organizacja jest członkiem Atlas Economic Research Foundation, fundacji zrzeszającej think tanki o poglądach wolnościowych.

Posiada sekcję młodzieżową Young Libertarians, której przewodniczącym jest Hakon Freyr Gunnarsson. Przewodniczącym całej organizacji jest dziennikarz Skuli Hansen.

Zobacz także

Przypisy

  1. Jest wśród organizacji libertariańskich, ale nie w pierwszej trójce
Libertarianizm
Odmiany AnarchokapitalizmMinarchizmPaleolibertarianizmBuclibertarianizmAgoryzmInfoanarchizm
Przedstawiciele Murray RothbardJacek SierpińskiHans-Herman HoppeKamil GrzebytaRon PaulKr2y510KelthuzMichał CzajkaMarcin ChmielewskiKamil Marek
Partie i stowarzyszenia Partia Libertariańska (USA)Partia Libertariańska (Polska)Partia Libertariańska (Wielka Brytania)Stowarzyszenie LibertariańskieSRAKStrana Svobodných ObčanůLibertariańskie Towarzystwo Islandii
Stub.png Ta strona to zalążek artykułu. Jeśli nie masz co robić w swojej piwnicy, rozbuduj go dla chlubnej idei szerzenia akapu.