Skocz do: nawigacja, szukaj

Partia Wolność (w skrócie KORWiN)

Wolność (w skrócie KORWiN)
KORWiN korona zamknięta.png
Korona krula KORWiNa
Krul Ozjasz Goldberg
Naczelny dowódca armii kuców Przemek Wipler
Postulowany ustrój Taki sam jak w UPR i KNP
Elektorat kuce
gimby
zawiedzeni akapy
dzieci Korwina
Nemesis Banda czworga

Betonowcy z KNP

Partia Wolność (w skrócie KORWiN), dawniej Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN) - partia Ozjasza Goldberga. Powstała po odejściu JKM z Nowej Prawicy. Popierana przez korwinistów-wiplerowców, którzy pozostali wierni Krulowi po rozłamie w KNP.

Pomysł na założenie nowej partii powstał w pamięci operacyjnej Korwina Krula, gdy ten został odsunięty od stanowiska prezesa w jego własnej partii przez betonowców-spiskowców. Z założenia realizacja tego planu miała umocnić prawicę. Przy rejestracji partii pojawiły się komplikacje, gdyż dziwnym trafem ktoś postanowił zarejestrować partię o tej samej nazwie tuż przed KORWiNem.

Powstanie partii

Historię przeróżnych partii Ozjasza najlepiej opisuje poniższa pasta:

1990 - powstaje UPR, staramy się tą markę rozreklamować.

2005 - nikt nie kojarzy nazwy UPR, dlatego mamy 1%, więc startujemy w wyborach jako Platforma Janusza Korwin-Mikke.

2006 - nazwisko lidera w nazwie partii odstrasza wielu wyborców oraz utrudnia nawiązanie sojuszy, więc wracamy do nazwy UPR

2009 - nikt nie kojarzy nazwy UPR, dlatego mamy 1%, więc reaktywujemy Platformę Janusza Korwin-Mikke.

2009 - nazwisko lidera w nazwie partii odstrasza wielu wyborców oraz utrudnia nawiązanie sojuszy, więc zmieniamy nazwę na Wolność i Praworządność

2010 - Nikt nie kojarzy nazwy Wolność i Praworządność, dlatego mamy 1%, więc startujemy w wyborach jako Ruch Wyborców Janusza Korwin-Mikke.

2011 - nazwisko lidera w nazwie partii odstrasza wielu wyborców oraz utrudnia nawiązanie sojuszy, więc tworzymy Kongres Nowej Prawicy.

2011 - nikt nie kojarzy nazwy Kongres Nowej Prawicy, dlatego mamy 1%, więc startujemy w wyborach jako Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke.

2011 - nazwisko lidera w nazwie partii odstrasza wielu wyborców oraz utrudnia nawiązanie sojuszy, więc wracamy do nazwy Kongres Nowej Prawicy.

2015 - pokłóciliśmy się z Kongresem Nowej Prawicy, więc zakładamy partię Korwin.

2016 - nazwisko lidera w nazwie partii odstrasza wielu wyborców oraz utrudnia nawiązanie sojuszy, więc tworzymy partię Wolność.

2017? - nikt nie kojarzy nazwy Wolność, dlatego mamy 1%, więc wracamy do nazwy Korwin

Program

Program Wolności (w skrócie KORWiNy) jest taki sam jak program UPR, WiP i KNP. Pomimo to, malkontenci w internetach dopominali się o konkrety. W końcu, tuż przed wyborami, Główny organ prasowy partii opublikował broszurę opisującą założenia programowe. O dziwo, nie było tam ani słowa o wysokości podatków za Hitlera ani innych kontrowersyjnych tez. Według dokumentu partia zamierza dążyć do wprowadzenia systemu prezydenckiego.

Wizerunek

Branding korwin.jpg

W odróżnieniu od poprzedniej partii, zrezygnowano z wizerunku Kucowłosa na rzecz krulewskiej korony i szlachetnego błękitu. Jak zmieni się wizerunek po zmianie nazwy, tego nie wie nikt.

WOLNOŚĆ-owcy, czyli w skrócie Członki KORWiNa

Ciekawostki

  • pomimo nazwy, partia Wolność (w skrócie KORWiN) ma być z założenia mniej korwinistyczna od KNP, która z kolei pozbyła się Krula w obronie czystości korwinizmu.
  • Nadzieja to imię najnowszej córki Janusza (przypadek? nie sądzę)
Stub.png Ta strona to zalążek artykułu. Jeśli nie masz co robić w swojej piwnicy, rozbuduj go dla chlubnej idei szerzenia akapu.
Wybory Prezydenckie 2015
Komitety Platforma ObywatelskaPiSSLDPSLKongres Nowej PrawicyKORWiNDemokracja BezpośredniaRuch Narodowy
Kandydaci Bronisław KomorowskiPaweł TanajnoJanusz Korwin-MikkeJanusz PalikotMagdalena OgórkowaJacek WilkAdam JarubasPaweł KukizMarian KowalskiGrzegorz BraunWaldemar DeskaAnna GrodzkaAndrzej Duda