Skocz do: nawigacja, szukaj

PiS

ukryte znaczenie nazwy partii

PiS (aka. Prawo i Sprawiedliwość, Paranoja i Syndykalizm, Populizm i Socjalizm) - partia polityczna skupiona wokół Jarosława Kaczyńskiego o charakterze etatystyczno-etatystycznym. Należy do Bandy Czworga. W obecnym parlamencie PiS jest partią, która ma większość pozwalającą przegłosować każdą bzdurę. Wcześniej była pozorną opozycją wobec rządu Ewy Kopacz. W gruncie rzeczy jednak od ówczesnej partii rządzącej nie różniło go nic, bo w kluczowych głosowaniach głosowali zupełnie tak samo jak PO. PiS jest modelowym przykładem partii wodzowskiej.

Program PiS

Program Prawa i Sprawiedliwości to zwykłe populistyczne hasełka, które trafiają do socjalnego elektoratu. Ogólnie program partii można uznać za wzorowany na przedwojennej Sanacji.

Media o PiS

Media generalnie dzielą się na pisowskie i antypisowskie.

Media pisowskie

Media pisowskie zawsze będą twierdzić, że "Jarosław Polskę Zbaw" i ogólnie co nie zrobi PiS to jest super. A jak ktoś krytykuje cokolwiek to jest najwyraźniej POpaprańcem i agentem układu. Należą do nich:

Media antypisowskie

Media antypisowskie będą twierdzić zawsze, że Jarosław Kaczyński podpala Polskę, że wstyd w Eurokołchozie itp.

Znani PiSowczycy

Wybory Prezydenckie 2015
Komitety Platforma ObywatelskaPiSSLDPSLKongres Nowej PrawicyKORWiNDemokracja BezpośredniaRuch Narodowy
Kandydaci Bronisław KomorowskiPaweł TanajnoJanusz Korwin-MikkeJanusz PalikotMagdalena OgórkowaJacek WilkAdam JarubasPaweł KukizMarian KowalskiGrzegorz BraunWaldemar DeskaAnna GrodzkaAndrzej Duda