Skocz do: nawigacja, szukaj

Platforma Obywatelska

Platforma Obywatelska
PO-logo.jpg
Logo PO
Przewodniczący Grzegorz Schetyna
Naczelny dowódca Donald Tusk
Postulowany ustrój łże-liberalizm
Elektorat lemingi, Młodzi Wykształceni i z Dużych Miast, Sowa & Przyjaciele
Nemesis PiS, prokuratura, Zbigniew Stonoga

Platforma Obywatelska - polska niemiecka partia łże-liberalna, realizująca w Polsce politykę poddańczości wobec Niemiec i Rosji oraz budowania eurosocjalizmu. Partia wchodzi w skład tzw. Bandy Czworga w Polsce oraz grupy Europejskich Populistów w Parlamencie UE. Do niedawna partia rządząca, obecnie w opozycji.

Platformę popierają głównie śmieszki, lemingi i urzędnicy. Wszystkie te grupy głosują tak, bo boją się, że przyjdzie PiS i ich powsadza do więzień o 4 rano.

Historia

Korzenie Platformy sięgają mrocznych lat 80-tych, kiedy to znany malarz kominów[1], Donald Tusk, zszedł z komina i wziął udział w spisku w Magdalence, który miał nie dopuścić do dojścia prawicy do władzy w Polsce. Wokół Donalda zgromadziło się spore grono łasych na szeląg łże-liberałów, dla niepoznaki nazywających siebie liberałami gdańskimi. Tak powstał (nomen omen) Kongres Liberalno-Demokratyczny, będący konsekwencją doktryny łże-liberalnej, czyli wolnościowych postulatów, które w rezultacie nie były realizowane, albo były realizowane w na tyle gówniany sposób, aby zniechęcić wyborców do gospodarki rynkowej. Na początku lat 2000. partia przepoczwarzyła się w Platformę, gromadząc różnych łże-liberałów, aferałów i pieniaczy.

W latach 2005-2007 PO pozorowało bycie opozycją do rządu Jarosława Kaczyńskiego. Wychodziło im to na tyle skutecznie, że w następnych wyborach to oni dorwali się do koryta i tkwili przy nim do paździenika 2015.

Od ostatnich wyborów trwa powolna agonia Platformy.

Znani POpaprańcy

Przypisy

  1. Nie przypomina Wam się inny zdolny malarz akwarelista?
Wybory Prezydenckie 2015
Komitety Platforma ObywatelskaPiSSLDPSLKongres Nowej PrawicyKORWiNDemokracja BezpośredniaRuch Narodowy
Kandydaci Bronisław KomorowskiPaweł TanajnoJanusz Korwin-MikkeJanusz PalikotMagdalena OgórkowaJacek WilkAdam JarubasPaweł KukizMarian KowalskiGrzegorz BraunWaldemar DeskaAnna GrodzkaAndrzej Duda
Łże-liberalizm
Przedstawiciele Donald TuskRyszard PetruBarrack ObamaVictor OrbanJanusz Palikot
Partie Platforma ObywatelskaTfuj RuchPartia Demokratyczna (USA)