Skocz do: nawigacja, szukaj

Roman Dmowski

Człowiek świadomy swojej wartości

Roman Stanisław Dmowski - polski polityk, współzałożyciel i duchowy patron endecji. W roku 1939 zamienił się w moc. Od tego czasu z ukrycia obserwuje poczynania swoich duchowych dzieci należących do Ruchu Narodowego. Jeden z pierwszych wielkich pogromców lewaków. Między innymi na nim wzororował się młody cyborg. Od wieków, przez wieki i na wieki w opozycji do czcigodnego marszałka. Mógłby być w KNP. Dlaczego nie jest? Do dzisiaj zastanawia się Agnieszka Gozdyra.

Życiorys

535110 901500336615249 3688613153873769680 n.jpg
Kazik.jpg
Ten rozdział porusza tematykę historyczną, a wydarzenia w nim opisane są prawdziwe (albo bardzo prawdopodobne). Autorzy Akapedii nie polecają jednak wykorzystywania jego treści przy pisaniu magisterki i nie biorą odpowiedzialności za skutki zlekceważenia tego ostrzeżenia.

Wymoczki włoskowate

Romek urodził się na warszawskiej Pradze w roku 1864. Pochodzenie zobowiązywało go do kibicowania Legii. Problem w tym, że Legia powstała pół wieku później. Więc Romek w wieku nastoletnim zamiast popierdalać z racami po trybunach musiał zadowolić się tworzeniem tajnych (oczywiście nielegalnych) antyrosyjskich organizacji walczących z rusyfikacją[1]. Potem wylądował na UW. Otrzymał jakiś chujowy stopień naukowy za pracę o WYMOCZKACH WŁOSKOWATYCH. Jego zainteresowanie naukami przyrodniczymi mogło mieć związek z tajnymi (nigdy nieudowodnionymi) badaniami nad mitycznymi rurkowcami, które ostatecznie na dnie Rowu Mariańskiego odnalazł wybitny krakowianin.

Jak zostać krulem

Jako dojrzały student został członkiem akademickiego ZETu. Potem należał do Ligi Polskiej (od 1889), ale po kilku latach uznał, że czemu by właściwie nie zostać krulem. Rozpierdzielił więc z kumplami Ligię Polską i założył Ligę Narodową, na której czele dzielnie stanął.

Cytaty

Główna (...) trudność tkwi w samym charakterze dzisiejszego ustroju ekonomicznego, wysuwającego na czoło życia żywioły niższe moralnie, szerzące rozprzężenie obyczajowe, i w wielkim na życie współczesne wpływie Żydów, którzy właściwym swej rasie bezwstydem zarażają dziś szybko społeczeństwa europejskie.
Gdyby Polska nie miałaby tylu Żydów, nigdy by nie było rozbiorów.
jebać żydów
Stub.png Ta strona to zalążek artykułu. Jeśli nie masz co robić w swojej piwnicy, rozbuduj go dla chlubnej idei szerzenia akapu.

Przypisy

  1. Ale piłdsudczycy wiedzo lepiej, Dmowski to proruski skurwiel był!!