Jacek Wilk

Z Akapedia - kompendium wiedzy JBWA
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

:-))))))))))))))))))))))

Jacek Wilk na Wykopie


Jacek Wilk - działacz betonowej frakcji Kongresu Nowej Prawicy, obecny były obecny były[1][2] wicedelfin na Dworze Krula. Znany ze swoich masakr w stonowanym tonie, a od czasu ostatniego zjazdu partyjnego również z bóldupienia na Facebooku. Prawdopodobnie zamierza umocnić prawicę. Ma fajną żonę, która w telewizji zawsze masakruje prokuratora. Zna wiele nieśmiesznych bardzo śmiesznych żartów.

Życiorys i kariera polityczna

Do 2011 roku postać Wilka była zupełnie nieznana na kucowskiej scenie politycznej, bo nie zajmował się on polityką, ani nawet specjalnie nie interesował - miał ważniejsze rzeczy na głowie, a mianowicie najpierw kształcił się, a potem rozwijał swoją kancelarię prawniczą.

Okres działalności w KNP

W tym pamiętnym, 2011 roku wstąpił w szeregi Kongresu Nowej Prawicy i błyskawicznie, bo już w 2012 roku, zasiadł w radzie głównej tej partii, był także jej sekretarzem generalnym i naczelnym jurystą. W 2013 roku zaś objął stanowisko wiceprezesa. Powiesz - zawrotna kariera! Ale z drugiej strony biorąc pod uwagę kadry (hehe) KaNaPy, to wielką sztuką to nie było. W 2011 roku Wilk był kandydatem na posła z okręgu kieleckiego, ale nie dostał się do sejmu, jak zresztą cała partia, która nie uzbierała nawet wymaganej liczby podpisów, aby zarejestrować listy w całym kraju. W 2014 roku startował z Warszawy do Europarlamentu, ale wówczas z tego okręgu weszła jedynka, czyli Michał Marusik. To nie zniechęciło Wilka, który został wybrany kandydatem na prezydenta stolicy w wyborach samorządowych tego samego roku.

Jednocześnie jednak w siłę rósł największy wróg naszego bohatera, czyli Przemek Wipler. Podczas Weekendu Długich Noży zdobył on tytuł delfina na Dworze Krula, po czym odsunął kandydaturę Wilka, mianując kandydatem na prezydenta samego siebie.

Po Przewrocie Styczniowym okazał się Judaszem i Brutusem, wbijając Ozjaszowi sztylet w plecy (co oczywiście jest pozbawione sensu, bo empirycznie stwierdzono odporność cyborga na rany kłute). Gdy partia wycofała poparcie dla swojego dawnego lidera jako kandydata na prezydenta, kandydatem KaNaPy został Wilk[3]. Po porażce w pierwszej turze tych wyborów kandydował na posła na sejm z list Kukiz '15 i się dostał.[4]

Poseł na Sejm VIII kadencji

W dniu zaprzysiężenia na posła - 12.11.2015 - pozdrowił JeBaWkę i obiecał walkę o akap. Jak będzie w rzeczywistości - to czas pokaże.

Zarzuty wobec Wilka

Jacek Wilk zaprasza na Wykop

Wobec Jacka Wilka formułuje się wiele zarzutów, np:

  • ...że w kampanii samorządowej nic nie robił
  • ...że powinien iść do fryzjera
  • ...że rozbija prawicę
  • ...że jego odpowiedzi na pytania Wykopowiczów były niezadawalające.

Zobacz też

Przypisy

  1. Tako rzecze sąd RP
  2. W sumie to były, bo Dwór Krula przeniósł się do Innej Partii
  3. http://www.rp.pl/artykul/182403,1173736-Korwin-Mikke-nie-bedzie-kandydatem-KNP.html
  4. Podobno został za to wyrzucony z partii

Szablon:Navbox