Janusz Palikot

Z Akapedia - kompendium wiedzy JBWA
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Janusz Palikot (ang. John Burningcat) - polityk, lider Tfuj Ruchu, dawniej poseł Platformy Obywatelskiej i klubu poselskiego Twój Ruch (z błędem ortograficznym). Przywódca naćpanej hołoty, zwolennik łże-liberalizmu połączonego z ostrym brakiem RiGCzu. W Wyborach Prezydenckich 2015 z marnym skutkiem ubiegał się o urząd prezydenta Polski. Znany z częstych zmian poglądów. Jednego dnia potrafi głosić sensowne postulaty, by następnego zapowiedzieć "zero bezrobocia" poprzez nacjonalizację przemysłu. Obecnie na zasłużonym śmietniku politycznym.

Janusz opowiadający o swoim hobby

Poglądy

Określenie poglądów Palikota jest niemal tak trudne, jak określenie poglądów Cokemana. W zależności, od której strony wiatr zawieje, tak Janusz się ustawia. Niegdyś konserwa, potem liberał, następnie lewak chcący "likwidacji bezrobocia". Tak mniej więcej kształtują się poglądy w przeciągu jednego tygodnia! Niezależnie od tego zawsze jest śmieszkiem.

Elektorat

Na Palikota głosują głównie idioci[1], śmieszki, geje i feministki, a zwłaszcza osoby łączące w sobie te wszystkie cechy (o co nietrudno). Jak się jednak okazało, nawet poparcie tak licznej grupy nie zapewniło wejścia do parlamentu. Pewnie wszystkiemu winien Leszek Miller.

Przypisy

Szablon:Navbox

Stub.png Ta strona to zalążek artykułu. Jeśli nie masz co robić w swojej piwnicy, rozbuduj go dla chlubnej idei szerzenia akapu.