Karynizm

Z Akapedia - kompendium wiedzy JBWA
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Stub.png Ta strona to zalążek artykułu. Jeśli nie masz co robić w swojej piwnicy, rozbuduj go dla chlubnej idei szerzenia akapu.
Pieśń o Karynach

Karynizm - postawa i zespół poglądów wyznawanych przez Karyny, skupione najczęściej wokół partii prawicowych, takich jak KORWiN, KNP czy RN. Polega na wzbudzeniu fałszywej możliwości złamania III aksjomatu przez kuca[1] z kobietą. Karynizmem nazwać można również zespół poglądów i wierzeń wyznawanych przez akolitów danej karyny.

Narodziny karynizmu

Karynizm najprowdopodobniej został opracowany w mrocznych latach 80. w Instytucie Socjocybernetyki, jako metoda programowania neurolingwistcznego. Celem było zmanipulowanie wyborcami i przekroczenie progu wyborczego. Niestety, pod koniec lat 80. projekt został zawieszony, aż do II dekady XXI wieku.

Zasady karynizmu

Karynizm opiera się na następujących zasadach:

  • żaden obcas nie jest zbyt wysoki
  • żaden dekolt nie jest zbyt głęboki
  • żadna spódnica/sukienka nie jest zbyt krótka
  • żadna bluzka nie jest zbyt prześwitująca
  • ZWŁASZCZA jeśli nie ma się zbyt dużej wiedzy

Działanie karynizmu na typowym kucu

Film o Karynach

Jak zostało to już wyżej opisane, karyny wzbudzają u kuca fałszywe wrażenie możliwości złamania III axyo. Osobnik kuszony jest wyeksponowanymi walorami intelektualnymi i wspólną miłością do Korwina. W organizmie delikwenta zaczynają zachodzić niezliczone ilości reakcji chemicznych, czego skutkiem są zaburzenia w postrzeganiu rzeczywistości. I tak rudy wydaje się najpiękniejszym kolorem na świecie, a nogi Agaty Banasik pierwszymi nogami na prawicy, zaś każda nawet najbardziej konstruktywna krytyka obiektu westchnień kończy się niesamowitym bólem dupy i silnymi emocjami, popychającymi do bezsensownej walki o dobre imię "wybranki". Dowodzi to tylko poziomu wyrafinowania tej techniki manipulacji umysłem.

Główne przedstawicielki

Przypisy

  1. W rzeczywistości nie ma takiej opcji, bo do obcowania z karynami uprawnieni są jedynie najwyżej postawieni strażnicy Krulewskiego Majstatu.