Partia Wolność (w skrócie KORWiN)

Z Akapedia - kompendium wiedzy JBWA
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wolność (w skrócie KORWiN)
KORWiN korona zamknięta.png
Korona krula KORWiNa
Krul Ozjasz Goldberg
Naczelny dowódca armii kuców Przemek Wipler
Postulowany ustrój Taki sam jak w UPR i KNP
Elektorat kuce
gimby
zawiedzeni akapy
dzieci Korwina
Nemesis Banda czworga

Betonowcy z KNP

Partia Wolność (w skrócie KORWiN), dawniej Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN) - partia Ozjasza Goldberga. Powstała po odejściu JKM z Nowej Prawicy. Popierana przez korwinistów-wiplerowców, którzy pozostali wierni Krulowi po rozłamie w KNP.

Pomysł na założenie nowej partii powstał w pamięci operacyjnej Korwina Krula, gdy ten został odsunięty od stanowiska prezesa w jego własnej partii przez betonowców-spiskowców. Z założenia realizacja tego planu miała umocnić prawicę. Przy rejestracji partii pojawiły się komplikacje, gdyż dziwnym trafem ktoś postanowił zarejestrować partię o tej samej nazwie tuż przed KORWiNem.

Powstanie partii

Historię przeróżnych partii Ozjasza najlepiej opisuje poniższa pasta:

1990 - powstaje UPR, staramy się tą markę rozreklamować.

2005 - nikt nie kojarzy nazwy UPR, dlatego mamy 1%, więc startujemy w wyborach jako Platforma Janusza Korwin-Mikke.

2006 - nazwisko lidera w nazwie partii odstrasza wielu wyborców oraz utrudnia nawiązanie sojuszy, więc wracamy do nazwy UPR

2009 - nikt nie kojarzy nazwy UPR, dlatego mamy 1%, więc reaktywujemy Platformę Janusza Korwin-Mikke.

2009 - nazwisko lidera w nazwie partii odstrasza wielu wyborców oraz utrudnia nawiązanie sojuszy, więc zmieniamy nazwę na Wolność i Praworządność

2010 - Nikt nie kojarzy nazwy Wolność i Praworządność, dlatego mamy 1%, więc startujemy w wyborach jako Ruch Wyborców Janusza Korwin-Mikke.

2011 - nazwisko lidera w nazwie partii odstrasza wielu wyborców oraz utrudnia nawiązanie sojuszy, więc tworzymy Kongres Nowej Prawicy.

2011 - nikt nie kojarzy nazwy Kongres Nowej Prawicy, dlatego mamy 1%, więc startujemy w wyborach jako Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke.

2011 - nazwisko lidera w nazwie partii odstrasza wielu wyborców oraz utrudnia nawiązanie sojuszy, więc wracamy do nazwy Kongres Nowej Prawicy.

2015 - pokłóciliśmy się z Kongresem Nowej Prawicy, więc zakładamy partię Korwin.

2016 - nazwisko lidera w nazwie partii odstrasza wielu wyborców oraz utrudnia nawiązanie sojuszy, więc tworzymy partię Wolność.

2017? - nikt nie kojarzy nazwy Wolność, dlatego mamy 1%, więc wracamy do nazwy Korwin

Program

Program Wolności (w skrócie KORWiNy) jest taki sam jak program UPR, WiP i KNP. Pomimo to, malkontenci w internetach dopominali się o konkrety. W końcu, tuż przed wyborami, Główny organ prasowy partii opublikował broszurę opisującą założenia programowe. O dziwo, nie było tam ani słowa o wysokości podatków za Hitlera ani innych kontrowersyjnych tez. Według dokumentu partia zamierza dążyć do wprowadzenia systemu prezydenckiego.

Wizerunek

Branding korwin.jpg

W odróżnieniu od poprzedniej partii, zrezygnowano z wizerunku Kucowłosa na rzecz krulewskiej korony i szlachetnego błękitu. Jak zmieni się wizerunek po zmianie nazwy, tego nie wie nikt.

WOLNOŚĆ-owcy, czyli w skrócie Członki KORWiNa

Ciekawostki

  • pomimo nazwy, partia Wolność (w skrócie KORWiN) ma być z założenia mniej korwinistyczna od KNP, która z kolei pozbyła się Krula w obronie czystości korwinizmu.
  • Nadzieja to imię najnowszej córki Janusza (przypadek? nie sądzę)
Stub.png Ta strona to zalążek artykułu. Jeśli nie masz co robić w swojej piwnicy, rozbuduj go dla chlubnej idei szerzenia akapu.

Szablon:Navbox