Kongres Nowej Prawicy

Z Akapedia - kompendium wiedzy JBWA
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kongres Nowej Prawicy
Knp-logo.png
logo Kongresu Nowej Prawicy
Krul Ozjasz Goldberg Michał Marusik
Naczelny dowódca armii kuców Przemysław Wipler brak
Postulowany ustrój Jeden rabin powie monarchia, inny republika
Elektorat kuce
gimby
zawiedzeni akapy
leśne dziadki
Nemesis UPR
Banda Czworga

Kongres Nowej Prawicy (Nowa Prawica, KNP) - partia Ozjasza Goldberga[1] Michała Marusika[2]. Popierana głównie przez kuców i leśnych dziadków. Należą do niej głównie cyborgi, jaszczury, zombie i inne stwory. Wrogiem KNP jest Unia Polityki Realnej, która ma 0,2% poparcia w społeczeństwie, co jest tragedią jakąś okrutną oraz wipleryści-korwiniści, którzy oderwali się od betonowego cokołu partii. Symbolem KaNaPy, oprócz muszek i wąsów, jest tzw. kucowłos, zwany mylnie Feniksem.

Program partii

Partia skupia się głównie na zniesieniu akcyzy i podatków. Przemilcza jednak, co należy uciąć. O tym, co znajduje się w programie decyduje Ozjasz Goldberg prezes Marusik i rada Leśnych Dziadków. Postulaty programu zaczerpnięte są z bloga Krula i książki Bajki Robotów wybitnego krakowianina Stanisława Lema. Nad analizami wpływu zapowiedzianych przez KNP zmian pracuje Instytut Socjocybernetyki.

Obecnie partia obrała kurs wzorowany na UPRze.

Sukcesy

Nową Prawicę często nazywa się partią kanapową. Zupełnie słusznie.

Sukcesem Nowej Prawicy było wprowadzenie do Europarlamentu czterech posłów, w tym samego Korwina Krula. Sukces w wyborach partia zawdzięcza staraniom Krzysztofa Szpanelewskiego[3].Innym sukcesem było osiągnięcie poziomu 0,25 mln lajków na Facebooku.

Partia ma ambitne plany przejęcia władzy, ale przez knowania Bandy Czworga, która przy Okrągłym Stole postanowiła, że w Polsce prawica nigdy nie dojdzie do władzy, jest to trudne i z całą pewnością nie ma nic wspólnego z kontrowersyjnymi wypowiedziami lidera.

W wyborach samorządowych partia raczej nie odniosła sukcesu. Właściwie to przerżnęła je okrutnie, nawet jeśli wziąć pod uwagę, że zostały one sfałszowane.

Weekend długich noży

W wyniku wewnętrznych wyborów 11.10.14 doszło do znacznych zmian na Dworze Krula. Odsunięci zostali Stanisław Żółtek, Artur Dziambor i Jacek Wilk, a najbliżej tronu znalazł się newfag Przemysław Wipler i wierny kuc Konrad Berkowicz. Według niektórych źródeł w zarządzie znaleźli się również Heydel, Rybarski i Dmowski.[4] Po klęsce leśnych dziadków, ci postanowili unieważnić wybory, kwestionując legalność zjazdu. Sąd partyjny przyznał oldfagom rację i przywrócił ich na stanowiska.[5]

Z kolei później, 17 grudnia, sąd przyznał rację zwolennikom wyniku konwentu i wpisał do ewidencji partii Przemka, Bekowicza i Marusika jako stojących na czele zarządu, zaraz pod Krulem.

Styczniowy zamach stanu

Stycz.jpg

5 stycznia 2015 roku Rada Leśnych Dziadków postanowiła o odsunięciu Korwina Krula od władzy. Na jego miejsce wybrali kandydata, który jest człowiekiem.[6] Powodem buntu leśnych dziadków było prawdopodobnie napełnianie poglądami na boku przez Ozjasza.[7]

Rozłam

W wyniku opisanych wyżej wydarzeń w KaNaPie doszło do rozłamu na korwinowców-wiplerowców i betonowców-żółtkowców. Pierwsza frakcja postanowiła założyć nową partię. Przy nowym prezesie pozostali:

Nowa partia Ozjasza to Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN). Z uwagi na to, że Korwin oficjalnie nie został wyrzucony z partii w Wyborach Prezydenckich startuje z nominacji KNP, pomimo że ta wystawiła Jacka Wilka.

Przypisy

Stub.png Ta strona to zalążek artykułu. Jeśli nie masz co robić w swojej piwnicy, rozbuduj go dla chlubnej idei szerzenia akapu.

Szablon:Navbox