Masoneria

Z Akapedia - kompendium wiedzy JBWA
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Screenshot at 2014-10-28 19:31:21.png

Wolnomularstwo- tajemniczy, diaboliczny międzynarodowy ruch, którego celem jest zdobycie władzy nad światem. Dzieli się na loże i obediencje, które mają czasem skrajnie odmienne opinie jak tę władzę należy zdobyć. Wszystko przez to, że jeden mason powie nie, a drugi mason powie tak. Działa niejawnie, toteż trudno określić jak wielki wpływ ma na życie ludzi.

Podział

Rozróżnić należy dwa główne współczesne ryty masońskie:

  • Ryt szkocki (tradycyjny): słynna "żydomasoneria", członkowie wierzą w Wielkiego Architekta Wszechświata. Konserwatyści, często zwolennicy liberalizmu gospodarczego, ale podludzi też tam dużo. Teoretycznie mogliby do lóż tego rytu należeć katolicy. Watykan jednak na wszelki wypadek grozi ekskomuniką za jakiekolwiek związki z masonerią, niezależnie od jej rytu. Polskim przedstawicielem rytu szkockiego jest WLNP.
  • Ryt francuski (liberalny): masoni-lewaki dążący do zniszczenia Okcydentu. Zajmują się importowaniem gejów z zagranicy, walką z Kościołem i RiGCzem. W odróżnieniu od rytu szkockiego, mogą do niego należeć ateiści. Polskim przedstawicielem rytu francuskiego jest WWP.

Istnieją organizacje stosujące ryt mieszany. Dobrym przykładem takowej jest Le Droit Humain.

Historia

Razwiedka.jpg
Ta sekcja dotyczy kwestii tajnych służb. Informacje w niej zawarte czytasz na własną odpowiedzialność.

Masoneria często lubi się odwoływać do rzekomych korzeni średniowiecznych i ówczesnych budowniczych katedr. W rzeczywistością tyle mają wspólnego z tamtymi wielkimi osiągnięciami techniki, co epoka Oświecenia z prawdziwą wiedzą, czyli niewiele.

Stub.png Ta strona to zalążek artykułu. Jeśli nie masz co robić w swojej piwnicy, rozbuduj go dla chlubnej idei szerzenia akapu.

Patrz też