Ozjasz Goldberg

Z Akapedia - kompendium wiedzy JBWA
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ozjasz Goldberg
Ozjasz.jpg
Ozjasz bez przebrania
gatunek cyborg
frakcja Kongres Nowej Prawicy/Partia KORWiN
tytuł krul
pochodzenie przyszłość, Izrael/Japonia

Tylko korwa nie zmienia poglądów

mądrość ludowa

Ozjasz Goldberg (inne znane nazwy: Janusz Korwin-Mikke, Ozjasz, JKM, Krul, Cyborg aus der Zukunft, Jonasz Koran-Mekka, Myszka Mike, Korwa, Janusz Wślizgin-Piłkke, Janusz Miałczyn-Drapkke, Korwinedes z Myken) - prototyp cyborga z przyszłości izraelskiej produkcji o numerze seryjnym 02JAS2-G01D|33RG, którego zadaniem jest szerzenie idei wolnościowej wśród ciemnego ludu Cebulandii. Inna teoria głosi, że prototyp został zdobyty w 1942 roku przez Armię Czerwoną w Mandżurii w czasie działań wojennych wymierzonych w Cesarstwo Japońskie i jego celem jest zniszczenie Europy i poddanie Polski Jego Ekscelencji prezydentowi ZSRR.

Międzynarodowy przywódca kuców. Jego oprogramowanie pozwala między innymi na grę w szachy z debilami, wygrywanie turniejów w brydża oraz ładowanie baterii podczas pobytu w Parlamencie Europejskim, a także obrażanie niepełnosprawnych , lekkiegwałcenie, głoszenie kontrowersyjnych tez, napełnianie poglądami i odbieranie kobietom praw wyborczych. Ma licznych przeciwników.

Nadludzkie umiejętności

Bilokacja Pana Janusza. Przypadek?
Restart systemu podczas programu Agnieszki Gozdyry

Niektórzy sceptycy nie wierzą, że Ozjasz jest robotem. Nie potrafią jednak wytłumaczyć umiejętności niedostępnych ludziom. Zalicza się do nich:

 • Umiejętność masakrowania w 7 językach, w tym chińskim.
 • Brak potrzeby snu
 • Umiejętność przyciągania kuców
 • Umiejętność bilokacji
 • Miotanie zaklęciami

Wyjaśnienie tych fenomenów jest oczywiste: Ozjasz jest po prostu robotem z przyszłości.

Zasilanie

Pan Janusz ładuje baterie.

Zasilany jest kawą z cukrem w proporcjach 50/50. Mimo ludzkich elementów nie szkodzi mu ona, bowiem volenti non fit iniuria. Alternatywnym źródłem zasilania Ozjasza są wino (koniecznie białe!), kobiety (również białe) i śpiew[1]. Według ostatnich badań, innym źródłem zasilania reaktora cukrowego jest także miód pitny[2].

Przepowiednia o Ozjaszu

Przepowiednia mówi, że gdy nadejdzie TEN DZIEŃ, co nastanie najprawdopodobniej już tej jesieni, JKM wjedzie triumfalnie na słoniu do Warszawy, wprowadzając natychmiast wolny rynek i udzielając wskazówek młodym przedsiębiorcom w jaki sposób należy przygotowywać paróweczki.

Skutki misji Ozjasza

Ozjasz ładuje program ostatecznego zaorania lewaków

Wybitni filozofowie wolnościowi wciąż spierają się odnośnie przydatności 02JAS2-G01D|33RG. Najbardziej prawdopodobnym nurtem wśród rozważań na jego temat jest nurt rekurencyjny. Zakłada on, że misja JKM powiedzie się, na świecie zapanuje akap i 02JAS2-G01D|33RG nigdy nie powstanie. To spowoduje, że nie cofnie się do przeszłości i nie rozpocznie swej misji, więc nie będzie akapu. Wtedy zaistnieją warunki by stworzyć cyborga, który cofnie się do przeszłości rozpocznie swą misję... W wyniku tego wszechświat się rozpadnie.

Alternatywna wersja pochodzenia

Według alternatywnej wersji, zakładającej zdobycie cyborga przez Armię Czerwoną, celem 02JAS2-G01D|33RG było zniszczenie Europy i podporządkowania jej ZSRR. Za tą wersją przemawia np. ślepa wręcz wiernopoddańczość i nazywanie towarzysza Putina mianem "Jego Ekscelencja". Niestety Ozjasz jest niedopracowany (sugerowanie, że japońce kiedykolwiek zrobili coś jak należy), przez co jąka się i sam siebie sabotuje gdy ma ponad #1% - uważa się, że powodem tego jest rzekome zacipowanie, które zawiera protokół ochrony. Co innego Viktor Orbán - ten doskonale dopracowany cyborg produkcji radzieckiej o numerze seryjnym JP22137GMD:14/88 wysłany do Węgier jako kara za 56' wybitnie przyczynia się do sabotowania EU.

Teoria błędu w wyznaczeniu celu podróży

Istnieją poważne przesłanki do tego, żeby stwierdzić, że pierwotnym celem misji Ozjasza było trafienie do Rosji na początku XX wieku, aby zabić obradujących w petersburskiej piwnicy bolszewików, a tym samym udaremnić powstanie Związku Sowieckiego. Sam cyborg wspomniał nieraz, że rzuciłby z pewnością odbezpieczony granat, zamiast z nimi rozmawiać. Najwyraźniej jednak popełniono błąd w ustaleniu czasu, do którego wysłano Ozjasza, przez co użyźnianie Bałtyku zostało opóźnione o jakieś 100 lat.

Słabe strony konstrukcji

Ozjasz z bratem

Chociaż może się to wydać nieprawdopodobne, konstruktorzy 02JAS2-G01D|33RG nie ustrzegli się kilku błędów w konstrukcji. Należą do nich:

 • poluzowane śrubki odpowiadające za emulację mowy, co powoduje zakłócenia emisji mowy; z racji, że fabryki produkujące części zamienne powstaną dopiero w przyszłości, kiedy nastanie akap, naprawa jest w tej chwili niemożliwa
 • zainstalowana aplikacja H1tL.3R, która wymusza wspominanie przy każdej możliwej okazji o dokonaniach Kanclerza III Rzeszy w kwestii obniżki podatków i wolności od pasów bezpieczeństwa na pryczach w Auschwitz
 • niemożność przemożenia się do Murzynki, przez co ograniczony jest zasięg rozsiewu korwinistycznej ideologii poprzez napełnienie poglądami
 • wrażliwość na smażone mielone mięso, mogące całkowicie uszkodzić jednostkę sterującą
 • cip z protokołem "samoszkodzenia" #1% robiący czarny PR, gdy tylko próg 1% zostaje przekroczony. Najprawdopodobniej był dodany jako "backdoor" na wypadek zwrócenia się przeciwko konstruktorom. Patrząc na wyniki do Europarlamentu, można odnieść wrażenie, że cyborg częściowo obszedł tę niedoskonałość.

Teoria masakrowania

Według jednej z teorii, głównym zajęciem, maskującym prawdziwe cele misji 02JAS2-G01D|33RG, jest masakrowanie lewaków. Przykładem na to ma być słynna czteroczęściowa Trylogia.

Tezy Ozjaszowe

Tezy Ozjaszowe to zbiór teorii Ozjasza głoszonych na temat różnych kwestii. Bliżej opisane w oddzielnym artykule.

Nuż w bżuhu

Znaną opowieścią o Ozjaszu jest historia, jakoby wiele lat temu został raniony nożem w brzuch. Jest to oczywista bzdura, bowiem cyborgi nie mogą być ranione.

Inni o Ozjaszu

Janusz Korwin-Mikke mówi różne rzeczy. Ale czasem jak palnie, nie wiadomo: śmiać się, płakać czy strzelić do niego z czołgu.

Jacek Żakowski

Korwin-Mikke? Jest najbogatszym polskim posłem dzięki spadkowi matki, więc na grosz nie narzeka. Ogromne poparcie zyskał dzięki działalności pro-hitlerowskiej. Gówniarze, za cenę ich rezygnacji z takich dobrodziejstw, jak becikowe i darmowe mieszkania (frajerstwo!), go poparli, bo chce sprywatyzować Газпром i Аэрофлот nie widząc, że przez to tylko umacniają prawosławie i koncepcję euroazjatycką Dugina, osłabiają polską kartę przetargową i uświęcają świątynię lwowską na granicy 2 zlewisk morskich (grzech jerozolimski). Zacięty wróg Pałyzmu. Gazprom i Aerofłot będą mogły być sprywatyzowane, gdy Rosja będzie miała dostęp morski do Kuby, bo pieniądze, jak w Hongkongu, muszą być inwestowane na niziny, nie wyżyny.

Paweł Pałysiewicz

Janusz Korwin-Mikke miał rację.

Jarosław Kaczyński

Filmy o Ozjaszu

Postać cyborga z przyszłości stała się inspiracją dla licznych dzieł filmowych:

Najsłynniejsza pieśń o Ozjaszu i jednocześnie kompendium wiedzy o nim
 • Człowiek z żelaza (1981)
 • Terminator (1984)
 • Nieśmiertelny (1986)
 • Nocna Zmiana (1994)
 • Noc żywych Żydów (2008)
 • Korwin The Movie (2014-2015)[3]

Ciekawostki

Przypisy

Zobacz też

Szablon:Navbox