Piotr Szumlewicz

Z Akapedia - kompendium wiedzy JBWA
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
10403160 709598282427877 6713406760539594729 n.jpg

Piotr Szumlewicz (Szumi) - znany prawicowiec i libertarianin, słynny ze swojej żelaznej logiki i ponadprzeciętnej inteligencji, pozwalającej mu na odgrywanie roli skrajnego lewaka, celem ośmieszenia lewicowych poglądów. Upozorował zdecydowany brak RiGCzu, dzięki czemu został zatrudniony przez debili, dających się nabrać i do woli manipulować, na stanowisku eksperta OPZZ.

Narodziny

Istnieje wiele legend i podań dotyczących pochodzenia popularnego Szumiego. Znawca trollingu Artur Dziambor uważa, iż kreatura ta została stworzona w celu ośmieszania lewicowych poglądów. Inne źródła podają, iż został stworzony przez Ozjasza, by jego kuce mogły trenować masakrowanie. Jednak najbardziej prawdopodobna wersja głosi, że Ryneg tak zdecydował.

Misja Szumiego

I Teza Szumiego
Drugie otwarcie Szumiego

Nie jest do końca jasne, jaki jest cel działalności Szumlewicza. Istnieje kilka teorii na ten temat:

 • Szumi jest faktycznie überlewakiem, święcie wierzy we wszystko co głosi, niczym Ozjasz w swoje tezy, uważa, że można ustawą zlikwidować ubóstwo, wolny rynek istnieje dzięki surowym regulacjom itd. Słowem - ma intelekt rozwielitki.
 • Redaktor Szumlewicz jest trollem nasłanym przez Instytut Socjocybernetyki, aby celowo ośmieszyć ideologię lewicową i socjalizm przed opinią publiczną. Oznaczałoby to, że jest übertrollem, którego Internety wcześniej nie widziały. Popierający tę tezę czekają niecierpliwie na judaszowy pocałunek Szumlewicza, złożony środowiskom lewackim i ujawnienie jego prawdziwej twarzy, jako pogromcy lewackich hord.
 • Piotrek tak naprawdę wykorzystuje perfidnie naiwność kuców, którym się wydaje, że go orają, masakrują etc., a w rzeczywistości tylko nabijają wyświetleń jego wizerunkowi, promując jego poglądy jako akceptowalne w przestrzeni publicznej. Oznaczałoby to, że pod płaszczykiem absurdalnych postulatów skrywa się głębszy, perfidny plan.
 • Szumlewicz jest po prostu atencyjną kurwą (attention whore), gotową powiedzieć każdą bzdurę, aby zyskać więcej fejmu w Internetach.

Ciekawostki

 • Szumi nie rozumi
  Szumi nie był na żadnym otwarciu.

Szumlewiczyzmy

Szumi nie używa zbyt skomplikowanych argumentów w dyskusji. Wbrew pozorom, są to nieraz bardzo sprytne retoryczne zagrywki. Najczęściej Piotr ogranicza się do kilku powtarzających się twierdzeń:

 • A w Szwecji, Danii, Norwegii... (gdy próbuje udowodnić, że jego skrajne pomysły zostały już gdzieś zrealizowane, ale najczęściej tak nie jest)
 • Rząd powinien za pomocą ustawy... (najczęściej: znieść ubóstwo, ale również zlikwidować przemoc wobec kobiet itp.)
 • Myślę, że tu się zgodzimy, że (i tu pada tak absurdalny pomysł, że wiadomo jest, że żaden interlokutor się z nim nie zgodzi).
 • ad vocem - najbardziej wkurwiający tekst Szumiego, tłumaczy wg niego wpieprzanie się w pół zdania

Zobacz też