Platforma Obywatelska

Z Akapedia - kompendium wiedzy JBWA
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Platforma Obywatelska
PO-logo.jpg
Logo PO
Przewodniczący Grzegorz Schetyna
Naczelny dowódca Donald Tusk
Postulowany ustrój łże-liberalizm
Elektorat lemingi, Młodzi Wykształceni i z Dużych Miast, Sowa & Przyjaciele
Nemesis PiS, prokuratura, Zbigniew Stonoga

Platforma Obywatelska - polska niemiecka partia łże-liberalna, realizująca w Polsce politykę poddańczości wobec Niemiec i Rosji oraz budowania eurosocjalizmu. Partia wchodzi w skład tzw. Bandy Czworga w Polsce oraz grupy Europejskich Populistów w Parlamencie UE. Do niedawna partia rządząca, obecnie w opozycji.

Platformę popierają głównie śmieszki, lemingi i urzędnicy. Wszystkie te grupy głosują tak, bo boją się, że przyjdzie PiS i ich powsadza do więzień o 4 rano.

Historia

Korzenie Platformy sięgają mrocznych lat 80-tych, kiedy to znany malarz kominów[1], Donald Tusk, zszedł z komina i wziął udział w spisku w Magdalence, który miał nie dopuścić do dojścia prawicy do władzy w Polsce. Wokół Donalda zgromadziło się spore grono łasych na szeląg łże-liberałów, dla niepoznaki nazywających siebie liberałami gdańskimi. Tak powstał (nomen omen) Kongres Liberalno-Demokratyczny, będący konsekwencją doktryny łże-liberalnej, czyli wolnościowych postulatów, które w rezultacie nie były realizowane, albo były realizowane w na tyle gówniany sposób, aby zniechęcić wyborców do gospodarki rynkowej. Na początku lat 2000. partia przepoczwarzyła się w Platformę, gromadząc różnych łże-liberałów, aferałów i pieniaczy.

W latach 2005-2007 PO pozorowało bycie opozycją do rządu Jarosława Kaczyńskiego. Wychodziło im to na tyle skutecznie, że w następnych wyborach to oni dorwali się do koryta i tkwili przy nim do paździenika 2015.

Od ostatnich wyborów trwa powolna agonia Platformy.

Znani POpaprańcy

Przypisy

  1. Nie przypomina Wam się inny zdolny malarz akwarelista?

Szablon:Navbox Szablon:Navbox