Stanisław Michalkiewicz

Z Akapedia - kompendium wiedzy JBWA
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Przypuszczenia red. Michalkiewicza nie zawsze są trafne, ale potrafi się przyznać do błędu.

Stanisław Michalkiewicz - wybitny raper[1], prawnik, pisarz i felietonista, w latach 90. związany z UPR-em (jeden z Ojców Założycieli). Autor projektu konstytucji Polski[2], ale zbyt krótkiego i za mało zagmatwanego, by uzyskać poklask wśród lewaków.

Poglądy

Wielki miłośnik teorii spiskowych, węszący (poniekąd slusznie) wszędzie działania razwiedki. Oskarżany o antysemityzm, co jest absurdem w świetle tego, że utrzymuje bliskie kontakty z Żydem-cyborgiem Ozjaszem Goldbergiem[3]. Poglądy Michalkiewicza mieszczą się w konwencji konserwatywnego liberalizmu. Jak sam przyznaje, do wolnego rynku przekonał go w latach 80. Janusz Korwin-Mikke. Jest sceptycznie nastawiony do akapu, a więc propsuje lekki faszyzm. Czytał Rothbarda.

Aktywność

Stanisław Michalkiewicz, w chwilach gdy nie rapuje dla Wenezuelskiej Wytwórni Muzycznej, zajmuje się pisaniem felietonów, książek i blogowaniem[4]. Występuje również regularnie ze swoim felietonem w Radiu Maryja, gdzie przemawia do leśnych dziadków, którzy i tak wiedzą lepiej. Wychwala tam wszechwładzę i potęgę Narodu Wybranego w oparciu o ostatnie wydarzenia z Polski i ze świata.

Przypisy

  1. Zamieszcza swoje freestyle-owe kawałki na kanale Hugona Chaveza - przykład
  2. http://www.upr.org.pl/wiki/Konstytucja_%28projekt%29
  3. No chyba, że uznamy, że maszyn antysemityzm nie dotyczy
  4. Ale jego blog nie jest tak popularny, jak ozjaszowy