Tezy Ozjaszowe

Z Akapedia - kompendium wiedzy JBWA
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tezy Ozjaszowe - ogół opinii na temat rzeczywistości wygłoszonych przez Ozjasza Goldberga[1]. Na temat tez wielokrotnie były toczone zażarte dyskusje również w programie Tak czy Nie Agnieszki Gozdyry. Tezy dotyczą często fundamentalnych kwestii życiowych, ekonomicznych, społecznych i politycznych.

Niejeden kuc wyłysiał starając się usprawiedliwić poglądy swojego mistrza.

Tezy życiowe

Dzięki Tezom życiowym kuce wiedzą jak żyć, co jest dobre, słuszne i prawilne.

"Celem życia nie jest przeżycie"

Zapis tekstowy masakracji

Wg Ozjasza celem życia nie jest przeżycie i bezpieczeństwo, ale walka i umieranie za swoje cele, ambicje i ideały. Teza najprowdopodobniej wynika z wprogramowanego cyborgowi celu misji, stawiającego ostateczne zaoranie lewactwa ponad własnym przetrwaniem.

Teza ta pochodzi z grudnia 2009, gdy w Młodzieży Kontra doszło do konfrontacji Ozjasza Goldberga z Dariuszem Szczotkowskim. jako przykład użył tu porównania do rurkowców, które tylko żyją i żrą na dnie Rowu Mariańskiego.

Z tej debaty wiele zwrotów weszło do wolnościowego slangu, np.

  • - A nie było tam Islandii przypadkiem? - Była, ale nie w pierwszej trójce, panie prezesie,
  • Żreć i żyć[2], tfu!
  • Ru-ru-ru-rurkowce żyjące na dnie Rowu Mariańskiego.

Niedługo po występie na YouTube trafiło nagranie pt. Janusz Korwin-Mikke mocno masakruje młodego lewaka autorstwa jakiegoś kuca - stąd prawdopodobnie wzięło się pojęcie masakrowania[3]. Pierwszy raz Ozjasz ujawnił, kto jest autorem jego programu wyborczego. Wydarzenia tamtego dnia zainspirowały wielu artystów oraz spowodowały słynnej pasty, przerabianej na wiele sposobów.

Jak przyznaje Młody Lewak, od słynnego nagrania rozpoczęła się jego dziewiczy występ naprzeciw Korwina Krula na zawsze zmienił jego życie i spowodował niebywały wzrost popularności.[4]

"Do Murzynki nie mogłem się przemódz"

Skutki eksperymentów Pana Janusza

Teza ta dotyczy stosunków damsko-męskich. Według teorii przytaczanej przez JKM-a, biały mężczyzna nie czuje pobudzenia zapachem czarnej kobiety. Pełna treść tezy:

Murzyni w Nowym Jorku o estetykę dbają, może nawet bardziej niż Białasy – ale je pisałem o zapachu!! Tu nie chodzi o smród z powodu brudu – to po prostu kwestia naturalnej woni. Również płci: związki mieszane są rzadkie dokładnie z tego samego powodu:gdy byłem (względnie) młody zdołałem eksperymentalnie przemódz się do Murzynki – ale zapach białej kobiety białego mężczyznę podnieca, a zapach czarnej nie. I odwrotnie.[5]

Oczywiście z punktu widzenia Rycerzy III Aksjomatu teza ta nie ma najmniejszego sensu, ani również nie ma możliwości jej zweryfikowania.

"Mniejszą hańbą jest zgwałcić kelnerkę niż wypić z gwinta"

Teza ta odwołuje się do niepisanego kodeksu dżentelmenów, regulującego zachowanie w restauracji. Pojawiła się po raz pierwszy podczas kampanii do Parlamentu Europejskiego, w odpowiedzi na prowokację dwóch śmieszków z PO. Konkurenci JKM-a zasugerowali mu, że ten pił przy nich wino z gwinta. W odpowiedzi Ozjasz zrelacjonował umizgi jednego z nich do rudego kelnera, a drugiemu wspomniał gwałt na kelnerce.[6] Jest to także powszechnie znany aforyzm Oscara Wilde'a.

"Lekka pedofilia nie jest zła, rozbudza kobiecość"

Ludwik Carroll. Z twarzy przypomina Putina. Przypadeg?

Jest to słynna teza o rozbudzaniu kobiecości poprzez lekką pedofilię Ludwika Carrolla:

Z tą pedofilią mocno się przesadza. Pedofilem miłośnikiem ośmioletnich panienek był np. Ludwik Carroll (ten od Alicji w Krainie Czarów ); nie tylko sąsiadki, ale i panie z towarzystwa na ogół bez obaw posyłały dziewczynki do jego domu uważając, że dotykanie przez mężczyznę (byle, oczywiście, bez nadmiernego natręctwa) raczej rozbudza kobiecość i pomaga niż szkodzi; również uodpornia na podobne zaloty w przyszłości. Oczywiście robienie czegokolwiek na siłę, nie wspominając o stosunkach seksualnych lub, nie daj Boże, o gwałcie powinno być z całą surowością karane.[7]

Na podstawie tej tezy wykluło się kilka innych, już niekanonicznych: Lekka kradzież pobudza własność, Lekkie drukowanie pieniędzy nie wkurwia austriaków, lekkie ruchanie nie łamie aksjomatów, lekka aneksja Krymu pobudza niepodległość Ukrainy itp.

"Kobieta przejmuje poglądy mężczyzny, z którym sypia"

Tzw. teoria napełniania poglądami. Teza opisana dokładniej w osobnym artykule.

"Zawsze się troszeczkę gwałci"

Teza, którą Ozjasz doprowadził do szału oficera wywiadu o pseudonimie "Stokrotka". Z założenia teza miała dowieść, że kobiety lubią udawać opór podczas stosunku. Podobną tezę wygłosił 22 września Rafał Ziemkiewicz na Twitterze.[8] Ten z kolei doprowadził lewactwo do typowego dla niego stanu.

W akapie teza ta będzie brzmiała: "Zawsze się troszeczkę łamie III aksjomat".

Tezy polityczno-historyczne

Histkor.jpeg

Tezy polityczno-historyczne opisują poglądy Ozjasza na różne kwestie, związane z przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Ich bogactwo wskazuje na bogatą bazę danych wprowadzoną na twardy dysk cyborga.

"Prawica umacnia się przez podział"

Pogląd ten przyjmuje umacnianie prawicy poprzez rozpad partii prawicowych. Teza opisana dokładniej w osobnym artykule.

"Za Hitlera były 3 razy niższe podatki"

A-w-polsce-obnizymy-podatki.jpeg

Jedna z najczęściej używanych przez Ozjasza tez. W założeniu miała ona dyskredytować obecny rząd, nakładający wysokie obciążenia podatkowe. W rezultacie okazało się, że to Adolf Hitler wyszedł na spoko zioma i überliberaua.

"Hitler mógł nie wiedzieć o Holocauście"

Ohitlerze.jpg

Pełna treść tej tezy brzmi właściwie: "Nie ma dowodu na to, że Hitler wiedział o Holocauście". W przypadku, gdy ktoś nie zgadza się z tezą następuje seria pytań: "A ma pan dowód? A ma pan dowód? A ma pan dowód? A ma pan dowód? A ma pan dowód? A ma pan dowód? A ma pan dowód? A ma pan dowód? A ma pan dowód? A ma pan dowód? A ma pan dowód? A ma pan dowód? A ma pan dowód? A ma pan dowód? A ma pan dowód? A ma pan dowód? A ma pan dowód? A ma pan dowód?"[9]

"Stalin lepszy od tfu...demokracji"

Teza pochodząca ze stycznia 2014 roku. Wykazuje wyższość rządów jednostki, nawet tak plugawej jak Stalin, nad rządami motłochu.[10]

Stalinizm był dyktaturą jednostki, d***kracja to dyktatura (tfu!) Większości. Z dwojga złego chyba już wolę Stalina. Był mniej krwiożerczy – i można Mu było przemówić do rozsądku.
Tej (tfu!) Większości się nie da

Stalin reakcjonistą

Według tej tezy Stalin też spoko, bo przywrócił normalność:[11]

Cowięcej: osławiony „terror stalinowski” skierowany był własnieprzeciwko bolszewikom – oraz tym, którzy ich hasła wolności(również obyczajowej) wzięli na serio. Skończyła się„wolna miłość”, wróciły małżeństwa (Partia nawetinterweniowała, gdy jakiemuś groził rozpad!), homosie powędrowalina Sybir – innymi słowy: Stalin zaczął przywracać normalność,z pewną nawet przesadą – odreagowywał szaleństwabolszewickie

"4 czerwca ocalono wolność na Tiananmen"

Tak było

Według tej tezy dzięki rozjechaniu czołgami protestujących studentów udało się w Chinach wywalczyć prawdziwą wolność, a uniknąć demokracji i socjalizmu.[12]

"Wszyscy się mylicie, żaden z was nie ma racji"

Mylicie.jpeg

Teza kończąca wszelkie spory. Tylko Janusz wie, co jest dobre i prawdziwe.

Przypisy