Warszawa

Z Akapedia - kompendium wiedzy JBWA
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
klasyczny handel na Pradze Północ
a tak jest co roku

Warszawa – stolica Polski. Miejsce najważniejszych wydarzeń Tej Jesieni. Miejsce lokalizacji licznych urzędów uciskających ludność w całym kraju, również źródła ogólnopolskiej sraczki legislacyjnej. Pod Warszawą, w Józefowie, znajduje się siedziba Instytutu Socjocybernetyki.

Krytyka

Najgorsze miejsce w Polsce, znajduje się nawet za Islandią, dlatego nie jest w pierwszej czwórce. W przeciwieństwie do Krakowa, skąd pochodzi Wybitny Krakowianin, z Warszawy pochodzą Rurkowce. Ślązacy (za wyjątkiem związkowców, którzy błagają o zasiłki) gardzą warszawiakami, nazywając ich słusznie gorolami. Warszawa jest niedobra również ze względu na bycie centrum Państwa → to stąd pochodzą złe regulacje, które zabijają wolny rynek.

Niektórzy warszawiacy uważają się za lepszych od mieszkańców innych polskich terenów, bo urodzili się w Warszawie. Część z nich traktuje wręcz Warszawę jak średniowieczny gród, a wszystko co nie leży w jej granicach jak podgrodzie zamieszkiwane przez chłopów. Dla warszawiaka więc wyjazd do Krakowa czy Wrocławia to wyprawa na wieś.

Kontr-krytyka

Warszawa jest największym miastem w Polsce, które przyciąga największych inwestorów i ogólnie zarabia się tam najwięcej hajsu, co powoduje ból dupy u krakowian i innych wieśniaków. Wielu wsioków uważa, że życie w Warszawie równoznaczne jest z życiem w dobrobycie, a przyjazd do niej automatycznie podnosi status społeczny. Przez to osób pomieszkujących w stolicy się nie lubi i się im zazdrości. Jest to bardzo błędne podejście, bo rajem Warszawa nie jest, o dobrą pracę wcale nie jest łatwiej niż w innych rejonach kraju, a koszty życia są kilkukrotnie wyższe, przez co warszawiacy to prawdopodobnie najpracowitsi mieszkańcy Polski.

Kontekst rabinistyczny

Miasto stołeczne Warszawa jest nieoficjalnie oficjalnym antytypem występującej w Księdze Rodzaju Wieży Babel. Jest figurą odzwierciedlającą bunt przeciw Jedynemu Bogu, któremu prędzej czy później zabraknie miłosierdzia. Miasto kryje w swoich odmętach symbol i jednocześnie siedzibę zła i zepsucia. Przepowiednia mówi, iż pewnego dnia Zbawiciel, którym jest Ozjasz Pan wkroczy triumfalnie do miasta, a gałęzi oliwnych, które z radości rzucane będą przez wyznawców przed Jego słonia użyje jako podpałki, by ostatecznie wyplenić robactwo, wywołujące martwicę mózgu, która doprowadza do zwycięstwa bestii. Wtedy nastąpi era krUlestwa akapu, do którego wkroczą wszyscy wierni właściwie.

Ciekawostki

  • Zygmunt III Waza przeniósł stolicę Polski z Krakowa do Warszawy, żeby mieć bliżej do Szwecji.
  • Osoby przyjeżdżające do Warszawy do pracy/na studia to nędzne słoiki.
  • Od słoików najczęściej wyzywają się same słoiki.
  • Radykalni warszawiacy mieszkający w centrum (np. Śródmieście, Mokotów) wyzywają od wieśniaków mieszkańców zewnętrznych dzielnic (np. Bielany, Targówek).
  • Warszawiak mieszkający w Warszawie i mający pracę w Warszawie może mieć do pracy nawet 30-50 km.