Banda Czworga

Z Akapedia - kompendium wiedzy JBWA
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Globe.png To hasło dotyczy aktualnych wydarzeń. Razwiedka działa, buldogi gryzą się pod dywanem i wydarzenia ciągle się zmieniają. Możliwe, że w chwili, gdy to czytasz, jest już zupełnie inaczej.

Banda Czworga - grupa trzymająca władzę w Polsce. Powstała w wyniku Spisku w Magdalence, aby nigdy nie dopuścić prawicy do władzy.

Cel istnienia

Celem istnienia Bandy Czworga, oczywiście oprócz niedopuszczenia prawicy do władzy, jest pozorowanie pluralizmu politycznego w Sejmie. W telewizji i innych mediach poszczególne frakcje zioną do siebie nienawiścią, by po programie iść wspólnie na wódkę.

Skład

W skład Bandy Czworga wchodzą:

Czasami do Bandy Czworga zalicza się również Tfuj Ruch aka. Ruch Palikota. Partia ta powstała bowiem jako fikcyjna opozycja do Bandy Czworga. Mówić można wówczas o Bandzie Pięciorga, ale nie brzmi to już tak ładnie.

Sytuacja po wyborach parlamentarnych 2015

Wybory parlamentarne 2015 wyeliminowały z gry SLD, startujące z innymi lewackimi formacjami jako Zjednoczona Lewica (ZLew), ale nadrzędne zadanie, aby nie dopuścić prawicy zostało i tak spełnione. Aktualny skład: