Droga

Z Akapedia - kompendium wiedzy JBWA
Wersja z dnia 19:09, 1 lut 2015 autorstwa Libafoz (dyskusja | edycje) (obrazek)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
BNJesMP.gif

Droga - element infrastruktury, którego nadrzędnym celem istnienia jest umożliwienie przejazdu z punktu A do punktu B trasą |AB| za pomocą dowolnego pojazdu kołowego.  

Charakterystyka

Droga składa się z jezdni (która jest przeznaczona dla użytkowników) oraz pobocza, które spełnia niebagatelną  rolę ze względów konstrukcyjnych (ułatwia odprowadzanie wody lub krwi po poważniejszych stłuczkach ) oraz ekonomicznych[1].

Niekiedy a w szczególnie na terenach zurbanizowanych, zamiast pobocza są budowane chodniki, których rola nie ogranicza się tylko do chodzenia po nich[2].

Czy drogi będą w akapie?

Anarchokapitalizm od zawsze był obiektem krytyki etatystów, oraz zwolenników istnienia państwa. Jednym z najczęściej wymienianych argumentów przeciw anarchokapitalizmowi jest niemożność budowania i utrzymania dróg bez przymusowego wywłaszczenia właścicieli gruntu i finansowania z podatków. Okazało się, że odpowiedz na argument jest prosta jak przygotowanie zupy jeziorowej: Dróg w Akapie nie będzie, a ludzie będą się poruszać alternatywnymi środkami transportu takimi jak czołgi, poduszkowce, fala uderzeniowa po atomowym krasnalu albo tradycyjnie na własnych nogach.

Przypisy

  1. Prężnie rozwija się prostytucja itp.
  2. Patrz: https://www.youtube.com/watch?v=NVZqDC2UPOk (1:06)
Stub.png Ta strona to zalążek artykułu. Jeśli nie masz co robić w swojej piwnicy, rozbuduj go dla chlubnej idei szerzenia akapu.