Kuc

Z Akapedia - kompendium wiedzy JBWA
Wersja z dnia 09:30, 11 lip 2017 autorstwa Zostrowski (dyskusja | edycje) (porządek z przypisami)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kuc - zamieszkuje piwnice, internetowy wojownik, wierny strażnik zasad wolnego rynku. Potrafi cytować z pamięci wszystkie wpisy na blogu Krula. Kuce przybyły z KucPlanety, z odległej Akaptyki. Prawilne kuce przestrzegają dekalogu prawilnego kuca.

Stub.png Ta strona to zalążek artykułu. Jeśli nie masz co robić w swojej piwnicy, rozbuduj go dla chlubnej idei szerzenia akapu.

Etymologia

Określenie "kuc" pochodzi najprawdopodobniej już z zamierzchłych lat 80. i 90. XX wieku, gdy w Polsce szczególnie populatna była muzyka heavy metalowa. Z uwagi, że słowo metalowiec niemal jednoznacznie kojarzyło się z robotnikiem branży metalowej[1], a określenie fan muzyki z gatunku heavy metal było zbyt długie, przyjęło się staropolskie, krótkie określenie kuc, nawiązujące do charakterystycznej fryzury, którą pasjonaci ciężkich brzmień nosili poza salami i festiwalami muzycznymi. Z biegiem czasu okazało się, że duża część zwolenników i działaczy Unii Polityki Realnej to właśnie metalheadzi kontestujący zastany po transmutacji transformacji socjalistyczny system, a sama fryzura częściej zaczynała się kojarzyć z uwielbieniem dla Pana Janusza niż SLAYERA KURWA!!!!

Cechy charakterystyczne

  • Kuc nigdy nie opuszcza piwnicy, chyba że idzie na spotkanie z Krulem.
  • Gówno prawda. Nie opuszcza piwnicy nigdy. - No exceptions!
  • W piwnicy kuc posiada wszystkie środki niezbędne do przeżycia, włącznie z internetem (którego poza piwnicą nie posiada).
  • Kuc jest w każdej chwili gotowy, by dołączyć do zastępów innych kuców w celu przypuszczenia zmasowanego ataku na lewackie strony, fora i fanpejdże.
  • Kuce przestrzegają III aksjomatu wbrew własnej woli - chętnie by go złamali, ale nie mają z kim.
    Typowy kuc.
Przyczajony kurczak, ukryty kuc.
Inny typowy kuc.
Tak w optymistycznym scenariuszu wygląda sylwester typowego kuca.
Odwieczne pytanie nurtujące każdego kuca.
Wykres przedstawiający sytuację życiową kuca.
Magnus parens wszystkich kuców.
JKM w konfrontacji z kucami

Ciekawostka

Obcięcie kuca fizycznego (dekucing) nie oznacza zniknięcia kuca mentalnego. Dostrzec go na pierwszy rzut oka potrafią wykwalifikowani specjaliści, a po dowolnym wpisie mentalnie kucowatego osobnika - każdy myślący użytkownik internetu.

Słynne kuce

Oczywiście słynne tylko w Internetach, bo jakżeby inaczej:

Poezja kucowska

Co zrobisz kucu
Gdy łapie chcica
A w oczach Korwin
W duszy piwnica?
Włączę komputer
Fejsa odpalę
Karyny postalkuję
I sam sobie zwalę
Co tam Karyna
Gdy mam Korwina
Do jego wąsa
Gruchę potrząsam
Nie jestem z lewicy
Nie jestem z prawicy
Jam ze stęchłej piwnicy

Zobacz też

Przypisy

<references>

  1. Na podobnej zasadzie przetłumaczono tytuł pierwszego Terminatora jako Elektroniczny Morderca (po polsku słowo "terminator" oznacza ucznia rzemieślnika, a nie, tak jak po angielsku, kogoś kto wykańcza ludzi (od słowa "terminate"))