Nieprzyjaciele Niewoli

Z Akapedia - kompendium wiedzy JBWA
Wersja z dnia 15:20, 20 paź 2014 autorstwa 77.253.26.129 (dyskusja) (Dodawanie kategorii)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nieprzyjaciele Niewoli (NN) - w ogólnym ujęciu ludzie obdarzeni szczególnie wysokim poziomem RiGCzu, a także grupa facebookowa zrzeszająca takich ludzi. Z racji, że osoby pozbawione RiGCzu to podludzie, w dalszej części artykułu skupimy się na dziejach grupy.

Geneza

Historyczny moment w historii internetów

Grupa powstała pod koniec 2013 roku, jako odpowiedź na kryzys wartości i upadek obyczajów oraz obrażanie Otwartych Ankiet na grupie Przyjaciele Wolności. Niebagatelną rolę w zachęcaniu do opuszczenia PW odegrał Artek Syga, admin Przyjaciół. Do historii przejdzie dzień 15 grudnia 2013 roku. Wtedy to oficjalnie Małysz wyprowadził libertarian z PW, Domu Niewoli.

Rozwój

Po momencie przejścia do grupy wielu użytkowników zauważyło potencjał swobodnej komunikacji w nowej przestrzeni. Pojawiło się wiele legendarnych wątków, w tym elementarne pytanie "Jak będzie w akapie?", wiele gównobórz i dyskusji. Do grupy zaczęły ciągnąć znane osobistości, takie jak Przemek Wipler czy Krzysztof Bosak.

Kryzys

Zasada mówi, że przyrost liczby adminów prowadzi nieuchronnie do adminofaszyzmu i bezbekizmu. Bezbekowy reżim panujący na NN doprowadził do małego exodusu do nowej grupy Jak będzie w akapie?, została także utworzona odgórnie grupa Śmieszkowanie i offtopy z Nieprzyjaciół Niewoli (którą część Jak-będzie-w-akapie-owiczów bojkotuje). Powszechne stało się na NN banowanie i nazywanie każdego przejawu humoru śmieszkizmem. Spowodowało to zniechęcenie części wolnościowców, zwłaszcza tych, którzy otrzymali bana.