Państwo

Z Akapedia - kompendium wiedzy JBWA
Wersja z dnia 15:12, 8 maj 2017 autorstwa Zostrowski (dyskusja | edycje) (→‎Państwo a problemy: indeksy dolne w równaniu)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Państwo - aparat przymusu i przemocy funkcjonujący na danym terenie. Ostateczne stadium organizacji terrorystycznej. W akapie do zaorania w pierwszej kolejności. Odpowiada za 99 z 99 problemów Rothbarda. Wielbione przez lewaków.

Państwo a problemy

Wykres.png

Według etatystów, państwo to rozwiązanie każdego problemu. Przykładowo, jeśli boli ją głowa, to rozwiązaniem jest państwo (w akapie przestrzega się III aksjomatu więc problemu nie ma). W rzeczywistości państwo jest źródłem większej liczby problemów, według wzoru Wybitnego Admina Akapedii:

Lp = Po + Pn - Pr oraz: Pn > Pr

gdzie Lp to liczba problemów, Po to problemy obecne, a Pn to nowe problemy po interwencji państwa, a Pr to problemy rozwiązane przez państwo.

Jak łatwo można zauważyć państwo robi więcej problemów, dlatego powstało hasło: W socjalizmie bohatersko pokonuje się przeszkody nieznane żadnemu innemu ustrojowi.

Patrz też

Stub.png Ta strona to zalążek artykułu. Jeśli nie masz co robić w swojej piwnicy, rozbuduj go dla chlubnej idei szerzenia akapu.