Warszawa

Z Akapedia - kompendium wiedzy JBWA
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Warszawa – stolica Polski. Miejsce najważniejszych wydarzeń Tej Jesieni. Miejsce lokalizacji licznych urzędów uciskających ludność w całym kraju, również źródła ogólnopolskiej sraczki legislacyjnej. Pod Warszawą, w Józefowie, znajduje się siedziba Instytutu Socjocybernetyki.

Krytyka

Najgorsze miejsce w Polsce, znajduje się nawet za Islandią, dlatego nie jest w pierwszej czwórce. W przeciwieństwie do Krakowa, skąd pochodzi Wybitny Krakowianin, z Warszawy pochodzą Rurkowce. Ślązacy (za wyjątkiem związkowców, którzy błagają o zasiłki) gardzą warszawiakami, nazywając ich słusznie gorolami. Warszawa jest niedobra również ze względu na bycie centrum Państwa → to stąd pochodzą złe regulacje, które zabijają wolny rynek.

Kontr-krytyka

Warszawa jest największym miastem w Polsce, które przyciąga największych inwestorów i ogólnie zarabia się tam najwięcej hajsu, co powoduje ból dupy u krakowian i innych wieśniaków.

Stub.png Ta strona to zalążek artykułu. Jeśli nie masz co robić w swojej piwnicy, rozbuduj go dla chlubnej idei szerzenia akapu.