Zakon Rycerzy III Aksjomatu

Z Akapedia - kompendium wiedzy JBWA
Wersja z dnia 00:56, 8 kwi 2016 autorstwa Orygenes (dyskusja | edycje) (w sumie ten gif to też podpunkt)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rycerza III Aksjomatu bardzo łatwo rozpoznać na tle śmieszków

Zakon Rycerzy III Aksjomatu - organizacja paramilitarna na wzór dawnego zakonu templariuszy. Rycerze tejże organizacji za cel postawili sobie obronę III aksjomatu przed jego złamaniem oraz karanie heretyków, którzy dopuścili się do tej haniebnej zbrodni. Istnieje również teoria, że rycerze III aksjomatu dotrzymują swoich ślubów z uwagi na ujemną atrakcyjność.

Historia powstania zakonu

Dawno temu, w czasach starożytnych gdzieś na pustyni pewien nieznany z imienia mędrzec doznał objawienia. Objawił mu się sam Wielki Mistrz, którzy pouczył go o antynatalizmie i szkodliwych konsekwencjach niebezpiecznych zbliżeń. Uprzednio wykuwając na stalowej tablicy świętą treść znaną dziś jako III aksjomat, rzekł do niego:

Nędzna istoto, która dziś dostąpiła zaszczytu spojrzenia w me oblicze, doznająca błogosławieństwa z mej ręki, nakazuję ci, byś w imię III axyo szerzył wiedzę, którą ci przekazałem, byś nauczał tych, którzy chcą i nie chcą cię słuchać. A gdy zbierzesz świtę wiernych tobie pachołków, stworzysz Zakon III Aksjomatu.

Mędrzec obudził się, chwycił ważącą kilka kilogramów tablicę i poszedł najpierw znaleźć kogoś, kto by ją za niego nosił, by potem ruszyć w świat i nauczać.

Hierarchia

Wielki Mistrz Zakonu - stoi najwyżej w hierarchii i zarządza całym zakonem. Jego słowo jest najważniejsze i nie podlega dyskusji. Jego krytyka grozi chłostą. Jest to mityczny kuc-kuców.

Poniżej w hierarchii są wszyscy pozostali rycerze, będący de facto zwykłymi spierdolinkami.

Dawni członkowie

Błogosławiony brat Elliot Rodger - wielki wojownik, obrońca III aksjomatu, w swych dążeniach zapędził się tak iż zapomniał o dwóch poprzednich.

(jak komuś się chce to niechaj wypełni ten dział, byle ciekawie)

Metody zwalczania herezji

Stub.png Ta strona to zalążek artykułu. Jeśli nie masz co robić w swojej piwnicy, rozbuduj go dla chlubnej idei szerzenia akapu.